Hafıza Teknikleriyle Etkili ve Hızlı Öğrenme

Hafıza eğitimi bilginin çok çabuk kolay ve kalıcı bir şekilde öğrenilmesini ve ezberlenmesini sağlayan stratejinin adıdır. Burada 3 önemli nokta vardır. Birinci nokta; okuduğunuz bir yazının büyük çoğunluğu aklınızda kalmaz. Helede bu bir matematik denklemi ve kimya formülü ise yani sayısal konular ise ezberlemek dahada zordur.

İkinci nokta öğrendiğiniz bilgiyi saklayamamak yani unutmaktır. Formülleri metotları okuduk; aklımızda kaldığını biliyoruz ama birkaç gün sonra unuttuğumuzu farkediyoruz. Bu bilginin hafızamızdan silinmesinin sebebi hafızamızı doğru tekniklerle kullanmamak ve gerekli tekrarları yapmamaktır.
Bir kez öğrendik diye tekrar yapmazsak aradan geçen zaman içinde öğrendiklerimizi unutmamız muhtemeldir.
Dikat etmemiz gereken hafızamıza bilgiyi doğru tekniklerle kaydetmek ve düzenli tekrar yaparak aktif tutmaktır.

Üçüncü nokta hafızamızdaki bilgiye istediğimiz zaman ulaşamama ve bu bilgiyi aktaramamaktır. bilgi hafızamızda bir yerde vardır ancak nerede olduğuna dair bir sonucumuz yoktur.
Hafıza teknikleri kulanılarak öğrenilen bilgiler istediğimiz zaman hızlıca ulaşabileceğimiz şekilde kaydedilir.

Günde 1 Konu öğretmenleri dersleri hafıza tekniklerinden faydalanarak anlatır. Böylece öğrenciler konuları hem çabuk hemde daha kalıcı olarak öğrenirler.

Hızlandırılmış ve hafıza teknikleriyle desteklenmiş dersler YGS sınavı öncesi size eksik konularınız hızlıca tamamlama olanağı tanır.

Hafıza tekniklerinden faydalanılarak anlatılan Matematik, Fizik, Kimya, Coğrafya, Türkçe, Geometri, Tarih ve Biyoloji seminerlerimize katılabilirsiniz.

 

 

 

www.istanbulozelders.com

HEMEN KAYDOL

Ziyaret Et Ziyaret Et Ziyaret Et Ziyaret Et Ziyaret Et